31 Ağustos 2009 Pazartesi

Quentin Tarantino & İnglorious Bastards ( Soysuzlar Çetesi )

Quentin Tarantino...
Sevdiğim, fırsat yaratıp da izlemeye gayret ettiğim yönetmenlerden. Tarzını seviyorum, belirgin yönlerinin genetik bir miras gibi üstüne yapışmasındaki doğallığı seviyorum ben bu adamın.Son filmini seyrettim bugün. Detaylara inişindeki zekaya, aptal kahkahalar attırmasındaki kıvraklığa hayran kaldım gene. 2:45 süresince bitse de gitsem demeden, hayatın vehametini aklımdan uçurup beni kareler arasında yaşatmasından keyif alıyorum Quentin Abi’nin :)
Brad çok şirindi gene. Teğmen Aldo Raine olarak korkunç şiveli bir aksanla ve tüm tellerini titreten bir ses tonuyla “her birinizden 100 kafa derisi istiyorum” deyişine bayıldım. Kim ne derse desin sinema aleminin “Şakacı Şirin” ‘ i olmak çok yakışıyor bu çocuğa.
Yok artık! Dedirtecek bir rahatlıkla kan revan içindeki sahneleri koyuyor gözümüzün önüne, “Ayyy” diyip gözlerimizi yumacak kadar bir vaktimiz bile kalmadan sahne çatur çutur dönüyor ekranda… En az 10 kadar sahnede gözlerimi kapamaya yetişemeden şahit olduğum Tarantino kırmızısı vardı gene bu filmde de.Fetişist ruhu herkes tarafından öğrenilmiş olan Quentin bu filmde Bridget Von Hammersmark’ı oynayan Diane Kruger’ın ayaklarını bu duygusunu tatmin için kullanırken dolgu topuk alçı esprisi ile beni gene eğlendirdi :)) Tercüme sahnesindeki seri profil geçişleri ile bir de tatlı yeme sahnesindeki detaya iniş de çok hoşuma gitti.Film de rolünü en iyi giydiğini düşündüğüm oyuncu Çavuş Hugo Stiglitz’i canlandıran Til Schweiger oldu. Bar sahnesindeki mimikler için özellikle tebrik ediyorum yakışıklı aktörü.
Aslında seyri keyifli ve kolay bir Tarantino filmi görmek isteyenlerin; bu keyfe bir de Brad Pitt ‘in eşlik edişini kaçırmak istemeyeceklerini sanıyorum, daha fazla içerik vermeden konuyu kapatıp olayın tadını kaçırmayalım,

Sevgiler

Hiç yorum yok:

Free Counter